آشنایی با بازار کار در کانادا از طریق اخذ ویزای توریستی

هر فرد می تواند اطلاعات مفیدی از طریق اخذ ویزای توریستی قبل از هرگونه اقدام جهت عزیمت به کشور هدف خود یعنی کانادا بدست آورد. بدین صورت متقاضیان می توانند شرایط بازار کار مقصد را نسبت به توانمدیهای تخصصی خود بررسی نموده و منطقی ترین تصمیم را بگیرند. پس جویندگان می توانند در صورتیکه بعد از بررسی فاصله ای میان توانمدی های خود و بازار کار وجود نداشت جهت یافتن کار اقدام کنند. در غیر اینصورت می توانند توانمندیهای مطابق شرایط لازم با جامعه هدف ارتقاء دهند.

اخذ ویزای توریستی

علاقه به سفر، دیدن خانواده، بررسی موقعیت های سرمایه گذاری و کارآفرینی تنها بخشی از دلایل افراد جهت دریافت ویزای توریستی کانادا است.

 این ویزا که دارای دو نوع یکبار ورود (Single entry) و چندبار ورود (Multiple entry) است به افراد اجازه یکبار و یا چندین بار ورود و خروج به کانادا را می‌دهد.

جهت دریافت این نوع ویزا داشتن دعوت نامه، سابقه سفر خوب در طی ۵ سال گذشته، نشان دادن تمکن مالی مطلوب، اثبات داشتن شغل خوب و با ثبات و دلایل قوی و محکم جهت برگشت به کشور مبدا ضروری است.

 مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا به اندازه مهلت اعتبار پاسپورت شخص است و به دلیل اینکه پاسپورت ایرانیان دارای اعتباری ۵ ساله است این نوع ویزا به ویزای ۵ ساله نیز معروف است. با ویزای توریستی افراد می توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا بمانند، در این بازه آنها اجازه خرید ملک را خواهند داشت، قادر به بازکردن حساب بانکی خواهند بود و می توانند بدون داشتن اجازه تحصیل در دوره های کوتاه مدت کمتر از ۶ ماه تحصیل نمایند. نکته مهم آنست که تحصیل در دوره های بلند مدت و کار کردن در کانادا با ویزای توریستی کانادا تخلف محسوب می‌شود.

کانادا هرساله، 250،000 نفر را به عنوان مهاجر دائم جهت پر کردن نیاز نیروی کار خود می پذیرد. اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند، با توجه به نیاز روزافزون بازار کار کشور، بدلیل رشد میزان سالمندان و کم بودن نرخ زاد و ولد، طی دهه های آینده، کشور به تعداد بسیار بیشتر نیروی کار، حتی تا سه تا 4 برابر رقم فوق نیازمند خواهد شد.

 بررسی های بعمل آمده حاکی از ان است که دست کم تا سال 2018، پذیرش سالانه مهاجر، بوِیژه در گروه متخصصین و سرمایه گذاران، به 400،000 نفر خواهد رسید.

 از سوی دیگر جدیدترین تغییرات نرخ بیکاری در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که بحران بیکاری مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان که از سال های گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد. در حال حاضر، تایلند با 0.7 درصد بهترین بازار کار را در اختیار دارد و پیش بینی نرخ بیکاری برای ایران نیز 18.6 درصد است.

 بررسی تازه ترین نرخ های بیکاری در برخی از کشورهای جهان نشان می دهد که بیکاری در مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان همچنان بحرانی است و این کشورها از سال های گذشته تاکنون نتوانسته اند موفق به مهار بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی به تناسب عرضه نیروی کار شوند.

روابط عمومی

شیراز، بلوار چمران، خیابان محمودیه، کوچه3

  • تلفن دفتر     36540475-071

  • موبایل کانادا  6046714645-001

  • ایمیلinfo@visaparad.com

  • aramincompany@

خبرنامه آرامین

جهت دریافت آخرین مطالب در خبرنامه آرامین- ثبت نام کنید

Aramin VisaParad