اکسپرس انتری

Express Entry که به خلاصه EE هم گفته می‌شود،‌ از 1 ژانویه 2015   برابر  11 دی ماه 1393 .برای بررسی پرونده‌های علاقمندان مهاجرت به کانادا در چهار دسته نیروی متخصص فدرال، تجربه فدرال، تجربه کانادایی و بخشی از برنامه‌های پذیرش استانی ایجاد شده است. در این برنامه تغییرات کلی در روش جذب مهاجر صورت گرفته تا نیاز های بازار کار و تامین مشاغل مورد نظر خود را در راستای بهبود شرایط اقتصادی تامین کند. اداره مهاجرت کانادا می‌گوید با استفاده از برنامه جدید اکسپرس اینتری در مدت زمان ۶ ماه یا کمتر از آن، تمام پروسه مهاجرت به کانادا، از ارائه درخواست تا گرفتن ویزای کانادا به اتمام خواهد رسید. قبل از ایجاد این برنامه، مدت‌زمان بررسی پرونده‌ها طولانی‌تر می‌شد و حتی در مواردی که امتیاز فرد متقاضی کم بود، این مدت زمان از ماه‌ها به سال‌ها می‌رسید. در هر دوره از انتخاب متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری (معمولا هر 21 روز) اگر امتیاز شما برابر و یابیشتر از حداقل امتیاز هر دوره باشد در پایان هر دوره بررسی  از میان دیگر شرگت کنندگان پذیرفته می شوید.

برای تشکیل پروفایل باید حداقل 67 امتیاز از جدول زیر کسب کنید که با داشتن آیلتس 6 جنرال (برای اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه ها میسر می باشد) پروفایل شما 1 سال اعتبار دارد و در طول این یک سال در همه دوره های بررسی پرونده ها شرکت داده می شوید.

مراحل تقاضا در سیستم جدید مهاجرت به کانادا (Express Entry  )  در ۲ مرحله به شرح زیر میباشد:

 

مرحله اول:

 

متقاضی بصورت آنلاین پرونده (profile)  تشکیل میدهد.

میزان سابقه کار٬ نمره آیلتس٬ میزان تحصیلات و اطلاعات شخصی در پرونده متقاضی وارد میشود.

پس از تشکیل پرونده متقاضی وارد مخزن متقاضیان ( pool  )   میشود.

بر اساس امتیازات کسب شده٬ متقاضی رتبه بندی میشود.

 

مرحله دوم:

 

دولت کانادا ماهی ۲ تا ۳ بار تعدادی از افراد با بالاترین رتبه را انتخاب و دعوت به مرحله دوم میکنند.

در صورتیکه یک کارفرما متقاضی را از مخزن انتخاب کند یا یکی از استانهای کانادا متقاضی را تایید کند٬ متقاضی بلافاصله و بدون نوبت به مرحله دوم میرود.

اگر متقاضی به مرحله دوم برسد٬ در کمتر از ۶ ماه برای وی ویزا صادر میشود.

 

روابط عمومی

شیراز، بلوار چمران، خیابان محمودیه، کوچه3

  • تلفن دفتر     36540475-071

  • موبایل کانادا  6046714645-001

  • ایمیلinfo@visaparad.com

  • aramincompany@

خبرنامه آرامین

جهت دریافت آخرین مطالب در خبرنامه آرامین- ثبت نام کنید

Aramin VisaParad