آزمون های بین المللی زبان جهت اقامت کانادا

زبان انگلیسی زبان بین الملل و زبان مادری بسیاری از کشورها از جمله انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند، نیوزلند و ... می باشد.بنابراین جهت اقدام برای اقامت در هر یک از کشورهای فوق داشتن دانش زبان انگلیسی از ملزومات روند مهاجرتی محسوب می شود.اما تنها داشتن ادعای دانش زبان کافی نیست و هر فردی که قصد مهاجرت دارد باید بتواند میزان دانش خود را به اثبات برساند. برای اثبات این دانش افراد می بایست در آزمون های بین المللی مختلفی از جمله آیلتس و تافل شرکت کرده و حد نصاب نمره قابل قبول را کسب نمایند.

سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی آیلتس (IELTS)

آیلتس مخفف کلمه International English Language Testing Service و معیار سنجش میزان آمادگی افراد برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارت هـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان است.  این آزمون در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد و اصولا توصیه میشود که برای مهاجرت و اقامت در کشورهایی همچون انگلیس، استرالیا ، نیوزلند و کانادا مدرک آن گرفته شود.

این آزمون دارای دونوع مختلف آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training)  است.که بسته به هدف افراد انتخاب می شوند. افرادی که قصد تحصیل در کشورهای نام برده شده را دارند میبایست در نوع آکادمیک این آزمون شرکت نمایند و افرادی که قصد گذارندن دوره های کوتاه مدت، دوره های فنی و حرفه ای و یا مهاجرت به قصد اقامت و کار را دارند کافیست که  نوع عمومی این آزمون را بگذرانند.

نمره دهی آزمون آیلتس از 1 تا 9 است و چهار توانائی Writing ,Reading ,Listening و Speaking مورد ارزیابی قرار میگیرد. نمره نهایی آزمون با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

 هر کشور برای پذیرش متقاضیان اقامت حداقل نمره‌ای را برای نتیجه آیلتس مشخص می‌کند؛ به عنوان مثال جهت مهاجرت به کانادا به منظور کار، فرد نیازمند کسب حداقل نمره 5.5 است این در حالی است که حداقل نمره جهت پذیرش دانشگاه 6.5 می باشد.

نتایج آزمون آیلتس تا 2 سال  اعتبار دارد.

آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL)

آزمون تافل(Test of English as a Foreign Language) نیز  به عنوان یکی از مهمترین و معتبرترین تست سنجش دانش زبان در دنیا مطرح است این آزمون در دو نوع کاغذی (PBT) و اینترنتی (IBT ) معرفی شد و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش است .(البته نوع کاغذی این آزمون در واقع منسوخ شده است). آمریکا کشوری است که جهت اقامت، کار و تحصیل مدرک تافل را قبول میکند.

نمره دهی این آزمون برای هر یک از مهارت‌ها بین ۰ تا ۳۰ بوده و در مجموع نمره بین ۰ تا ۱۲۰ است. حداقل نمره قابل قبول جهت پذیرش در اکثر کشورها 92 به بالا می باشد. در این آزمون نیز همچون آزمون آیلتس هر 4 توانایی آزموده میشود.

این آزمون اصولا از نوع آکادمیک تلقی شده و عموما افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی را دارند از آن استفاده می کنند.

ادامه دارد...

روابط عمومی

شیراز، بلوار چمران، خیابان محمودیه، کوچه3

  • تلفن دفتر     36540475-071

  • موبایل کانادا  6046714645-001

  • ایمیلinfo@visaparad.com

  • aramincompany@

خبرنامه آرامین

جهت دریافت آخرین مطالب در خبرنامه آرامین- ثبت نام کنید

Aramin VisaParad